Pieszo i Nordic Walking

PRÓCHNOWO-NAKIELNO

(13 km)

01
Pruchnowo
>
02
Drzewoszewo
>
03
Nakielno
zielony

szlak

zielony

Opisywany szlak należy do łatwych. Długość szlaku pozwala na przebycie trasy pieszo w kilka godzin. Samo Nakielno jest miejscowością o charakterze wypoczynkowym. Znajdziemy tutaj ośrodki, mogące być alternatywą dla miejskiego Wałcza. Miejscowość leży niedaleko stolicy powiatu i stanowi doskonały punkt wypadowy do niej jak i sporą sieć szlaków w okolicy. Od wschodniej strony, szlak przebiega w większości terenami leśnymi rezerwatu przyrody „Bytyń Wielki”, zaś od zachodu, krętą drogą asfaltową. Po drodze miejamy liczne węzły z innymi szlakami pieszymi i rowerowymi w okolicy.

W Nakielnie na uwagę zasługuje neogotycki kościół p.w. św. Wawrzyńca z zabytkowym cmentarzem przykościelnym. Podążając między zabudowaniami miejscowości możemy zauważyć zabytkową gorzelnię ze spichrzem folwarcznym z 2 połowy XIX wieku, zabytkowy dom podcieniowy oraz przeszło ponad 100 letni park pałacowy.

W Puchnowie możemy zobaczyć dawną świątynię ewangelicką. Dziś jest to filialny kościół pw. Serca Pana Jezusa. We wsi zachował się też neoklasycystyczny pałac z II połowy XIX stulecia oraz interesujący, ze względu na egzotyczne gatunki roślin park dworski.

W pobliżu:

Tuczno, Mirosławiec, Wałcz
Nakielno
Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.