Pieszo i Nordic Walking

JEZ. KOSIAKOWO – ŁOWICZ WAŁECKI

(18.2 km)

01
Mirosławiec
>
02
Łowicz Wałecki
zielony

szlak

zielony

Opisywany szlak należy do łatwych. Długość szlaku pozwala na przebycie trasy pieszo w kilka godzin. Szlak łączy Jezioro Kosiakowo z Łowiczem Wałeckim (tutaj łączy się z niebieskim szlakiem pieszym).
Jezioro Kosiakowo (Korytnickie), położone niedaleko Mirosławca, jest obecnie miejscem z najbardziej rozwiniętą infrastrukturą rekreacyjną. Posiada piękną plażę z pomostem, parking leśny, infrastrukturę sportową, zabudowę gospodarczą.
W Starej Korytnicy możemy podziwiać starą zabudowę wsi, pamiętającej średniowieczne wieki. Mijamy piękny młyn wodny na rzece Korytnicy, z początków XX wieku. Łowicz Wałecki to wieś pisiadająca rodowód średniowieczny. Możemy znaleźć tam kościół wymurowany z polnych kamieni, przy użyciu form neogotyckich wzniesiono w roku 1837 w miejscu starszej, drewnianej jeszcze świątyni. Tutaj szlak zielony kończy się, ale możemy powędrować niebieskim szlakiem pieszym do Mirosławca. Przy wyprawach rowerowych, można też wydłużyć wędrówkę przez Orle i przez jezioro Harcerskie wrócić do Mirosławca.

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.