muzeum historia muzyka/kultura/sztuka rodzina wernisaż wstęp wolny wystawa

WERNISAŻ WYSTAWY “WIGILIE PRZODKÓW. Boże Narodzenie w kulturze ludowej XIX i XX wieku”

11:30
19 listopada 2023
19 listopada 2023
15:00
Muzeum Ziemi Wałeckiej
Wałcz
78-600 Wałcz, Pocztowa 14

Powoli zbliżamy się do chyba ulubionego czasu w końcówce roku – Bożego Narodzenia! Muzeum Ziemi Wałeckiej przygotowuje z tej okazji nową wystawę czasową “WIGILIE PRZODKÓW. Boże Narodzenie w kulturze ludowej XIX i XX wieku”, której wernisaż już 19 listopada (niedziela) o godz. 11.30 w Muzeum Ziemi Wałeckiej w Wałczu (ul. Pocztowa 14, 78-600 Wałcz).

Na wystawie czasowej “WIGILIE PRZODKÓW. Boże Narodzenie w kulturze XIX i XX” wieku pojawią się m.in. eksponaty wypożyczone z Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią, będącego oddziałem Muzeum Okręgowego w Pile. Obiekty związane z kulturą ludową XIX i XX stulecia zostaną zaprezentowane we wnętrzach odtworzonych na wzór chłopskiej chaty i mieszczańskiej kamienicy, aby pokazać, w jakiej przestrzeni świętowano niegdyś Boże Narodzenie. Ponadto na ekspozycję złożą się także tradycyjne szopki krakowskie. Podczas wernisażu odbędzie się prelekcja pana ROMANA SKIBY z Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią.

Serdecznie przyłączamy się do zaproszenia pracowników Muzeum Ziemi Wałeckiej i do udziału w wernisażu wystawy “WIGILIE PRZODKÓW – Boże Narodzenie w kulturze XIX i XX wieku”, który odbędzie się 19 listopada o godz. 11.30 oraz na późniejsze odwiedziny nowej ekspozycji aż do 2 lutego 2024 roku. Podczas otwarcia wystawy przeprowadzona będzie zbiórka, o której więcej w naszych AKTUALNOŚCIACH: https://wal-pomorski.pl/aktualnosci/xiii-edycja-paczki-dla-bohatera/

Po więcej informacji dotyczących wystawy, MZW oraz jego działalności zapraszamy na stronę https://mzw.com.pl/

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.