XIII edycja PACZKI DLA BOHATERA

Wystartowała XIII edycja akcji PACZKA DLA BOHATERA, której celem jest przygotowanie ponad 2000 paczek dla weteranów i kombatantów II wojny światowej i podziemia niepodległościowego w całej Polsce. Wraz z Muzeum Ziemi Wałeckiej w Wałczu przyłączamy się do akcji i zachęcamy do udziału w zbiórce.

W jaki sposób można pomóc?

 • SYMBOLICZNY BILET NA WERNISAŻ WYSTAWY „WIGILIE PRZODKÓW. Boże Narodzenie w kulturze ludowej XIX i XX wieku”
  Wstęp na wernisaże organizowane przez Muzeum Ziemi Wałeckiej jest bezpłatny, ale tym razem
  pracownicy wyjątkowo zachęcają do tego, aby na otwarcie nowej ekspozycji przynieść ze sobą żywność i artykuły chemiczne, które zostaną przekazane Kombatantom. Wernisaż wystawy odbędzie się dnia 19 XI 2023, o godz. 11.30, w Muzeum Ziemi Wałeckiej w Wałczu (ul. Pocztowa 14, 78-600 Wałcz).
 • WSPARCIE ZBIÓRKI = BEZPŁATNY WSTĘP NA WYSTAWĘ „WIGILIE PRZODKÓW. Boże Narodzenie w kulturze ludowej XIX i XX wieku”
  Każdy odwiedzający Muzeum Ziemi Wałeckiej w Wałczu w dniach 27 XI – 10 XII 2023 roku będzie miał możliwość bezpłatnego zwiedzania wystawy „WIGILIE PRZODKÓW”. Boże Narodzenie w kulturze ludowej XIX i XX wieku”, jeśli wesprze zbiórkę żywności i artykułów chemicznych na rzecz akcji „Paczka dla bohatera”. Oferta dotyczy również grup zorganizowanych przedszkolnych i szkolnych.
 • ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI I ARTYKUŁÓW CHEMICZNYCH W MUZEUM
  W dniach 13 XI – 20 XII 2023 roku w Muzeum Ziemi Wałeckiej w Wałczu będzie prowadzona zbiórka na rzecz Kombatantów. W godzinach 8-16 (od poniedziałku do piątku) oraz 11-15 (w niedziele) do siedziby MZW przy ul. Pocztowej 14 w Wałczu będzie można dostarczyć żywność oraz artykuły chemiczne.

Jakie artykuły można przekazać?

 • produkty spożywcze z długim terminem ważności (konserwy, makarony, dżemy, słodycze, owoce i warzywa w puszkach, soki, bakalie itd.),
 • artykuły chemiczne (płyny i proszki do prania, płyny do mycia naczyń itd.),
 • artykuły higieny osobistej (mydła, szampony, pasty do zębów, kremy itd.),
 • koce i ręczniki,
 • KARTKI ŚWIĄTECZNE I LAURKI DLA NASZYCH BOHATERÓW!

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę szlachetną akcję!

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.