spektakl

Spektakl “Klimakterium 2”

18:00
10 kwietnia 2024
10 kwietnia 2024
Wałeckie Centrum Kultury w Wałczu
Wałcz
Plac Zesłańców Sybiru 3, 78-600 Wałcz

INFORMACJE OD ORGANIZATORÓW:

“Słynne polskie Klimaktynki powracają i zapraszają Panie i Panów do Wałeckiego Centrum Kultury!

Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko…
Myliliśmy się! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem! „Klimakterium 2 … czyli menopauzy szał” powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek – już nie młodych, ale jakże młodych.
Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej dopiero co otwartym pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale… tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa!
Ponad 1800 przedstawień „Klimakterium…i już” w ciągu 6 lat od premiery wyraźnie pokazuje, że kobieta wraz z jej problemami, to temat niewyczerpany. Nasze bohaterki „wyklęte wstały z poniżenia” i realizują to, o co tak walczyły w pierwszej części: udowadniają, że klimakterium to nie koniec świata, a dopiero początek nowego życia. Zupełnie nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach i z zabawnymi tekstami, których nie można przestać nucić, złożone choreograficzne układy i ta niepowtarzalna energia, którą występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością. Częścią z nich spotkaliśmy się w „Klimakterium…i już!”, ale do tego zacnego grona dołączyły też nowe artystki, jedna lepsza od drugiej i wszystkie zupełnie znakomite. I każda z nich wnosi do spektaklu coś zupełnie niepowtarzalnego.
Podczas spektaklu panie bawią się wyśmienicie – także te na widowni. I panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem – kojąca i skuteczna – pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków. Bo „Menopauzy szał” ogarnia wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy się tego zupełnie nie spodziewają.
W spektaklu występują zamiennie następujące aktorki w rolach:
Pamela: Elżbieta Jodłowska/Małgorzata Duda/Maria Winiarska
Malina: Ewa Cichocka/Joanna Jeżewska/Elżbieta Jarosik/Katarzyna Kozak
Zosia: Elżbieta Okupska/Grażyna Zielińska/Elżbieta Panas/Ludmiła Warzecha
Angela: Małgorzata Gadecka/Renata Zarębska/Anna Wojton
Reżyseria: Krzysztof Jaślar i Elżbieta Jodłowska
Spektakl w 2 aktach. Czas trwania: 2:20 godz. (przerwa 15 min. pomiędzy aktami)
Bilety dostępne w kasie WCK (czynna od czw. do ndz. w g. 16.00-20.00) oraz na platformie sprzedażowej kupbilecik.pl”

https://www.facebook.com/events/1573354443419727/

https://www.facebook.com/events/1573354443419727/

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.