muzyka/kultura/sztuka

“Rubinowe gody” – spektakl, Wałeckie Centrum Kultury

17:00
17 maja 2023
Wałeckie Centrum Kultury
Wałcz
pl. Zesłańców Sybiru 3, 78-600 Wałcz
Wałeckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl “Rubinowe gody” – 17 maja (środa), godz. 17.00.
Czy czterdziesta rocznica ślubu małżeństwa z prowincji może stać się mimowolną okazją do udziału w intrydze na szczytach władz?
Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, by czterdziestą rocznicę ślubu uczcić inaczej niż wszystkie poprzednie. I z pewnością wspólny weekend dałoby się jakoś przecierpieć, gdyby nie tajemniczy gość spod łóżka oraz portier, który zależność pomiędzy państwem z- i spod łóżka definiuje jako erotyczny trójkąt, będący odskocznią od szarej, małżeńskiej codzienności. Czy naszych bohaterów czeka polityczny skandal na szczytach władzy? I kto wyjdzie obronną ręką z sytuacji, która dla wszystkich stron jest niekomfortowa?
„Rubinowe gody” to opowieść o tym, jak jeden wieczór może zmienić nasze życie poprzez splot zupełnie niespodziewanych zdarzeń, ale również mądra lekcja – że na miłość i namiętność nigdy nie jest za późno.
Występują:
DOROTA NOWAKOWSKA
TADEUSZ CHUDECKI
PAWEŁ FERENS / MARCIN TRZĘSOWSKI
SŁAWOMIR DOLINIEC / MACIEJ ZUCHOWICZ
Scenariusz i reżyseria: KRZYSZTOF KĘDZIORA
Czas trwania: 140 min. (jedna przerwa)
Bilety od 80 zł do 120 zł dostępne on-line na www.biletyna.pl oraz w kasie WCK (czynna od czwartku do niedzieli w g. 16.00-20.00).
Zapraszamy!
Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.