aktywnie historia

80. WYPRAWA Z WIKINGIEM – ŚLADAMI WAŁU POMORSKIEGO

18 lutego 2023
18 lutego 2023
Wałcz
Wałcz
80 Wyprawa z Wikingiem to istna turystyczno-historyczna petarda!!!! Do tego w sumie dzienno-nocna i prawie w całości lasami Pojezierza Wałeckiego.
UWAGA – 100% CHĘTNE OSOBY – PROSZĘ NAPISAĆ DO MNIE O TYM FAKCIE (wiking@wiking.szczecin.pl, tel. 501 036 860, www.wedrujznami.pl)
Z Wałcza ruszymy czerwonym szlakiem pieszym im. IV Dywizji Piechoty, aż do Przemyku Śmierci w okolicach Zdbic. Odcinek mocno bunkrowy, w leśnej otoczce. Pierwszym obiektem będzie Grupa Warowna Cegielnia. Jeśli będzie otwarte, możemy poświęcić maks 30 minut na wejście (płatne chyba 5,00 osoba). Następnie ruszamy dawną linią kolejową. Zaliczamy unikatową Grupę Warowną Marianowo, wraz z pojedynczymi schronami bojowymi pomiędzy jeziorami; Chmiel Duży, Chmiel Mały. Na wysokości mostu, czerwonym szlakiem przebijamy się w kierunku Jeziora Łubianka – po drodze również pojedyncze bunkierki oraz malownicze doliny rzek leśnych. Wzdłuż brzegu jeziora i lasem docieramy do Przesmyku Śmierci. Znowu zwiedzanko. Myślę, że tu dorwie nas zmierzch. Dlatego też powrót zaplanowałem prostym szlakiem żółtym do Wałcza PKP. Jak widzicie obowiązkowo zabieramy LATARKI !!!! Oj szykuje się zacna wyprawa. Sama trasa jakieś 25 km, ale doliczam 2 km na eksplorację i błędy GPS.
Wędrujemy szlakami:
1 – czerwony szlak pieszy im. IV Dywizji Piechoty
2 – żółty szlak pieszy Wałcz – Ostrowiec
TRASA do książeczek turystycznych; Wałcz PKP – szlak czerwony – Grupa Warowna Cegielnia – szlak czerwony – Grupa Warowna Marianowo – szlak czerwony – jez. Lubianka – szlak czerwony – Przesmyk Śmierci – szlak żółty – Wałcz PKP . Ilość 27km.
Start wyprawy o godzinie 11:35 na przystanku PKP w Wałczu. Ze Szczecina odjazd pociągu o godz. 8:53. Spotykamy się na dworcu PKP Szczecin Główny o 8:35, przy kasach. Sugeruję zakup karnetu Regio (są to wybrane 3 dni, jeżdżenia przez 2 miesiące w cenie 77,00). W sumie przy biletach normalnych zwraca się prawie 1 wyjazdem. A wyprawy szykują się wyjazdowe do końca lutego. Więc na pewno warto.
Meta w Wałczu na przystanku PKP – odjazd o 19:45. W Szczecinie o 22:14.
GARŚĆ INFORMACJI FORMALNYCH
1. Wyprawa ma charakter niezorganizowany. Wyprawy z Wikingiem, to opcja wspólnego pokonania proponowanej, trasy w tempie średnim 4-5km/h. WYPRAWY Z WIKINGIEM TO NIE WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM ! .
2. Każdy wędruje samodzielnie – towarzyszy mi dobrowolnie na proponowanej trasie. Spacer nie ma organizatora formalnego. Każdy może w dowolnej chwili odłączyć się ode mnie i pokonywać trasę swoim tempem, jak i ją dowolnie zmienić.
3. Każdy wędrujący ze mną ma świadomość tempa marszu. Jeśli nie widzę osoby, oznacza to że postąpiła jak w punkcie 2, jednak warto mi to wcześniej powiedzieć. Tym samym wszelkie uwagi odnośnie tempa marszu są nieuzasadnione i nie przyjmowane !
4. Każdy ubezpiecza się indywidualnie i sam ponosi koszty związane ze szkodami, które spowodował i nie rości sobie pretensji w przypadku spowodowania jemu szkody przez osoby trzecie
5. Każdy zabezpiecza się samodzielnie w jedzenie, napoje, apteczkę, materiały odblaskowe, oświetlenie, bilety na dojazdy oraz bilety wstępu,
6. Za wyprawę, nie jest pobierana opłata.
7. Na wyprawie wykonywane są zdjęcia, które następnie są publikowane i używane do promocji wydarzeń turystycznych Wikinga Szczecin. Uczestnicząc wyrażasz zgodę na publikację fotorelacji i użycie w tym celu swojego wizerunku.
Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.