Jezioro Raduń i plaża miejska

Wałcz

Chłodna 12, 78-600 Wałcz

Jezioro Raduń jest zbiornikiem rynnowym położonym na kierunku południowy zachód – północny wschód. Nad samym jeziorem usytuowany jest Centralny Ośrodek Sportu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, znajdują się kąpieliska (strzeżone w sezonie) oraz pola namiotowe i wypożyczalnia sprzętu.

Idąc od Wałcza promenadą ku Bukowinie, dochodzimy do najwęższego przesmyku jeziora, przez który przerzucony jest metalowy most (kiedyś był drewniany), zwany Kłosowskim Mostem. Łączy on brzeg południowy z północnym.

Chcąc spokojnie powędkować, należy schronić się w liczne na tym jeziorze zatoczki. Powierzchnia ogólna zbiornika wynosi 227,10 ha, długość – 6050 m, maksymalna szerokość – 670 m, średnia szerokość – 365 m, długość obrzeża ponad 19 000 m, głębokość maksymalna – 25,6 m, średnia 10,4 m. Jezioro przede wszystkim po stronie północnej otaczają lasy liściaste (bukowe).

Brzegi są dostępne prawie na całej długości. Wędkowanie ułatwiają również liczne pomosty i kładki. Użytkownikiem akwenu jest Polski Związek Wędkarski. Rybami dość licznie występującymi są: sandacz, węgorz, leszcz, szczupak, płoć, okoń, karp i lin oraz pochodzący z zarybień sum. Trafiają się już 6-, 7-kilogramowe sztuki z tego gatunku.

 

 

 

Cechy Obiektu:

Plaża Strzeżona

Dla wędkarzy

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.