wystawa

Wszystko, co kocham – Stacja Kultura “Wystawa poplenerowa”

12:00
28 kwietnia 2024
Wałeckie Centrum Kultury w Wałczu
Wałcz
Plac Zesłańców Sybiru 3, 78-600 Wałcz

INFORMACJE OD ORGANIZATORÓW:

15 sierpnia 2023 roku odbył się VI Międzynarodowy Plener Artystyczny STACJA KULTURA w Siemczynie.
Plener Artystyczny organizowany przez Stację Kultura z Bornego Sulinowa to wydarzenie, podczas którego przez 10 dni artyści pracują w przepięknie położonym Pałacu Siemczyno, w regionie Pojezierza Drawskiego. W miejscu wyjątkowym, urokliwym, zachwycającym pięknem i wielką historią. W miejscu, które co roku na nowo jest odkrywane, gdzie imponujące lasy, urokliwe jeziora i rzeki, nieskalana dzika przyroda uczulają zmysły i sprzyjają twórczej inspiracji. W miejscu, które pozwala przenieść się w świat pełen fantazji i zapomnienia od prozy życia codziennego i jego trosk.
Podobnie jak w latach ubiegłych, zbliżając się do natury, wychwytując najbardziej malownicze, poruszające dusze kadry, zebrani w Siemczynie artyści przelewają je z wielką pasją na płótno lub odzwierciedlają w drewnianych klocach, oddając nastrój otaczającej przyrody, tego, co porusza, zachwyca i prowokuje.
W przyjaznej atmosferze, wśród artystów, przyjaciół starych i nowych, mając okazję do wspólnego tworzenia, twórcy wyciszają się i w skupieniu tworzą…
W roku 2023 w plenerze wzięło udział 15 artystów, większość z województwa zachodniopomorskiego, ale również z Wielkopolski, woj. dolnośląskiego, Mazowsza oraz państw ościennych – Niemiec, Litwy, Ukrainy czy też Irlandii. Wiele nowych twarzy, nowych spojrzeń na sztukę. Prace, które powstały były niespodzianką nie tylko dla widza, lecz również dla samego artysty. Nietuzinkowe i zachwycające prace malarskie, rzeźbiarskie, ceramiczne i obiekty przestrzenne i… po raz pierwszy – malarstwo na tkaninie.
Prace powstałe w Siemczynie prezentowane są na wystawach.
Wałeckie Centrum Kultury zaprasza zatem na kolejny wernisaż wystawy z cyklu „Wszystko, co kocham”.
Dzięki współpracy ze Stacją Kultura z Bornego Sulinowa zapraszamy mieszkańców i miłośników sztuki na “Wystawę poplenerową” VI Międzynarodowego Pleneru Artystycznego w Siemczynie.
Wernisaż odbędzie się 28 kwietnia o godz. 12.00 w sali klubowej WCK, wstęp wolny.
Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.