wernisaż fotografia wystawa

Wszystko, co kocham – Natalia Kujawiak-Fiałkowska, Agnieszka Brosz – “Kobiecym okiem”

12:00
18 lutego 2024
Wałeckie Centrum Kultury w Wałczu
Wałcz
Plac Zesłańców Sybiru 3, 78-600 Wałcz

INFORMACJE OD ORGANIZATORÓW:

“Wałeckie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż i wystawę z cyklu “Wszystko, co kocham”:

Natalia Kujawiak-Fiałkowska, Agnieszka Brosz “Kobiecym okiem”
Wernisaż odbędzie się 18 lutego 2024 r. o godz. 12.00 w sali klubowej WCK. Wstęp wolny.
Natalia i Agnieszka o swojej przyjaźni i wspólnej pasji:
“Przyjaciółki. Nauczycielki (SP 5 w Wałczu). Pasja: fotografia, dzierganie, wspólne podróże i wyjścia do kina. Fotografia pozwala nam na oderwanie się od codzienności. Uczy nas wrażliwości na piękno, które nas otacza. Pozwala na rozwój i poznawanie nowych ludzi. Uczęszczamy na koło fotograficzne w WCK. Prowadziłyśmy zajęcia fotograficzne dla młodzieży w naszej szkole, w której często wykonujemy fotorelacje z różnych wydarzeń. Za nami wiele sesji portretowych w studio i w plenerze. Mamy różne spojrzenie na fotografię, ale łączy nas kobieca przyjaźń. To wielka wartość. Nawzajem się wspieramy, motywujemy i inspirujemy.
Spacery z aparatem pozwalają nam odciąć się na chwilę od świata i od problemów. Malowanie światłem daje wytchnienie, radość i dodaje energii. Przez kilka ulotnych chwil doświadczamy świata. Chłoniemy go całymi sobą. Każda z nas inaczej postrzega rzeczywistość i to jest w naszym duecie przepiękne. Pozwala nam to uzupełniać siebie i zauważać to, czego oczy drugiej czasem nie dostrzegają. To dla nas ma ogromną wartość. Wspieramy się, motywujemy i inspirujemy. Z domu nie ruszamy się bez naszych aparatów, choćby tych dostępnych w telefonie.
Co nas interesuje, inspiruje? Wszystko, co widzimy wokół. Są dwa gatunki, typy fotografów – Ci, którzy komponują zdjęcia i tacy, którzy je robią. Pierwsi pracują w zamkniętych pracowniach, dla drugich świat jest ich całym atelier. I dla tych ostatnich nie istnieje zwyczajność – każda rzecz w ich życiu może być źródłem inspiracji i zachwytu. Nawet krople deszczu na szybie czy ślady wiatru na piasku mogą być niezwykłe, jeśli się na nie spojrzy okiem aparatu”.
Serdecznie zapraszamy.”
Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.