spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Szymonem J. Wróblem – promocja książki “Zawieszeni”

17:00
7 czerwca 2024
Biblioteka Publiczna Gminy Wałcz w Lubnie
Lubno
Biblioteka Publiczna Gminy Wałcz w Lubnie, Lubno 37

INFORMACJE OD ORGANIZATORÓW:

Szymon J. Wróbel – dziennikarz, współpracował m.in. z krakowskim „Dziennikiem Polskim”, „Lounge Magazynem”, miesięcznikiem Znak”, TVN Style, TVP Kraków czy Miastem Muzyki RMF. Obecnie można go posłuchać na antenie Radia Bielsko, gdzie prowadzi swój program „Pozycja Wróbla” o literaturze. Reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych „Jego Oczami”, „Z domu…”, „Ojciec, czyli o Pieronku”, „Pamiętajcie!”, czy „Jukace. Magiczna historia”.,, ,,Z humorem i uśmiechem” Od 2015 roku moderator Dyskusyjnego Klubu Książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej k. Żywca.
W 2017 roku otrzymał tytuł „Osobowość roku 2017 Dziennika Zachodniego” w kategorii „Kultura” w powiecie żywieckim (nominowany w tej kategorii za różne projekty blisko 10 lat z rzędu). W 2018 roku otrzymał medal pamiątkowy 750-lecia Miasta Żywca, „Za promowanie Żywca i Żywiecczyzny”. W 2022 roku wyróżniony odznaką i tytułem „Zasłużony dla województwa śląskiego”.
Książka ,,Zawieszeni” o zaginionych i ludziach, którzy ich szukają to nie tylko zbiór bolesnych ludzkich historii, które mogłyby stać się inspiracją dla niejednego kryminału. To również rozmowy z osobami, które dzięki swojej wiedzy, pasji i zaangażowaniu pomagają rozwikłać zagadki zaginięć. O tym, jak to możliwe, że człowiek znika bez śladu i o metodach poszukiwań, a także o przypadkach, których nie udało się wyjaśnić, opowiadają m.in. wybitny profiler, ekspert w dziedzinie poligrafii czy członkowie grup poszukiwawczo-ratowniczych i słynnej jednostki Archiwum X.
Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.