historia aktywnie dla dzieci rodzina wstęp wolny

MUZEUM NA WODZIE – zwiedzanie miasta z pokładu statku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

11:30
17 września 2023
17 września 2023
16:00
Wałcz jezioro Raduń
Wałcz
Wałcz jezioro Raduń

Tegorocznym Europejskim Dniom Dziedzictwa w województwie zachodniopomorskim przyświeca motto “Przestrzenie dziedzictwa”. Z tej okazji 17 WRZEŚNIA (niedziela) zapraszamy na nietypowe zwiedzanie naszego miasta. MUZEUM NA WODZIE to propozycja Muzeum Ziemi Wałeckiej na poznanie historii Wałcza z podkładu statku pływającego po jeziorze Raduń. Przewodnikiem niezwykłej podróży będzie Piotr Wojtanek – historyk i pasjonat dziejów ziemi wałeckiej, którego opowieści umilą rejs.

Pierwszy rejs odbędzie się o godz. 11.30, drugi o godz. 14.00. Start z wałeckiej promenady. Jeden rejs potrwa około 2 godziny na trasie Promenada – półwysep Strączno.
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY, DO KTÓRYCH SERDECZNIE ZACHĘCAMY! Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o kontakt pod numerem:
67 258 25 91
Europejskie Dni Dziedzictwa to cykliczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny, w ramach którego odbywają się bezpłatne wydarzenia związane z historią, dziedzictwem i zabytkami. Uczestnicy licznych spotkań, prelekcji i warsztatów odbywających się we wrześniu mają szansę poznać historię i kulturę zarówno narodową, jak i tę regionalną oraz lokalną.
Głównym celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.
Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.