muzeum

Muzeum Ziemi Wałeckiej w Wałczu

Wałcz
Muzeum Ziemi Wałeckiej, ul. Pocztowa 14, 78-600 Wałcz

Muzeum Ziemi Wałeckiej działa od 1984 roku. Zajmuje się historią ziemi wałeckiej – jej pradziejami, początkami osadnictwa, powstaniem i rozwojem miast, rozwojem politycznym i kulturalnym od XVI do XVIII wieku. Posiadamy zbiory dokumentujące sytuację po rozbiorach, okres międzywojenny, wybuch II wojny światowej, budowę i przełamanie Wału Pomorskiego, a także powojenne losy kombatantów i odbudowę miasta ze zniszczeń.

 

Muzeum Ziemi Wałeckiej organizuje liczne wystawy czasowe poświęcone zróżnicowanej, szerokiej tematyce. W naszej ofercie znajdują się ekspozycje zarówno historyczne, biograficzne i etnograficzne, jak i fotograficzne, przedstawiające sztukę dawną i współczesną, rzemiosło, tradycję bliższych i dalszych kultur i wiele, wiele więcej…

 

Muzeum Ziemi Wałeckiej prowadzi także badania archeologiczne, organizuje konferencje naukowe i liczne wydarzenia towarzyszące wystawom – prelekcje, warsztaty, lekcje muzealne, gry miejskie, koncerty, imprezy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, a także akcje społeczne.

 

Aktualna oferta Muzeum jest zawsze dostępna na stronie internetowej w zakładkach Aktualności i Ogłoszenia oraz na muzealnych profilach na Facebooku i Instagramie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi zbiorami i skorzystania z naszych propozycji na spotkania z kulturą!

 

Godziny otwarcia dla zwiedzających:

  • wtorek-piątek – 10.00–16.00
  • niedziela – 11.00 – 15.00

 

Cennik:

  • bilet normalny – 5 zł,
  • bilet ulgowy – 3 zł (młodzież szkolna, grupy zorganizowane, studenci, emeryci, renciści, inwalidzi),
  • bilet przedszkolny – 2 zł,
  • udział w lekcji muzealnej – 10 zł od osoby (opiekunowie grupy nie płacą; udział w lekcji muzealnej po uprzednim zapisaniu grupy; aktualna oferta edukacyjna dostępna na stronie MZW w zakładce Oferta > lekcje muzealne),
  • w niedziele wstęp bezpłatny.

 

 

 

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.