Wokół Wału Pomorskiego – przewodnik po Wale Pomorskim

“Wokół Wału Pomorskiego – historia, legendy, ciekawostki” to trzytomowe wydawnictwo, którego autorem jest pan Jarosław Leszczełowski. Każdy z trzech tomów opisuje wędrówki po różnych regionach Wału Pomorskiego. W tomie I można znaleźć informacje na temat umocnień w gminie i mieście Wałcz. Tom II opisuje okolice Jastrowia, Mirosławca, Tuczna i Człopy. W tomie III zostały zawarte informacje o gminach Biały Bór i Borne Sulinowo oraz Szczecinku.

Przewodniki opowiadają nie tylko o umocnieniach militarnych, ale również o legendach i historiach z okolicznych miejscowości. Można w nich natrafić na opisy zabytków i cennych walorów przyrodniczych oraz historycznych wydarzeń i postaci.

Opracowane trasy wycieczek są opisane tak, aby każdy sięgający do przewodnika, mógł się po nich bez problemu poruszać i docierać do proponowanych zabytków. Na stronie internetowej Stowarzyszenia Wał Pomorski 1945 dostępne są wersje pdf przewodników (zakładka Informacje dla Turysty > Polecane wydawnictwa > https://wal-pomorski.pl/polecane-wydawnictwa/). Istnieje również możliwość wypożyczenia ich z gminnych bibliotek oraz zakupienia w instytucjach kulturowych związanych z regionem Wału Pomorskiego.

 

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.