“Pytanie na Śniadanie” w Wałczu!

6 lipca telewizyjne studio programu “Pytanie na Śniadanie” przeniosło się na moment z Warszawy na plażę nad jeziorem Raduń, by z bliska przyjrzeć się atrakcjom, jakie ma do zaoferowania Wałcz. Oczywiście ze względu na wyjątkowe położenie miasta nad dwoma jeziorami i tradycje sportowe związane z Centralnym Ośrodkiem Sportu nie zabrakło opowieści o turystyce i sportach wodnych. Wspomniano także o najpiękniejszych trasach rowerowych prowadzących przez tereny leśne okalające Wałcz.

 

Miasto może się pochwalić zdolnymi mieszkańcami. W programie wystąpili m.in. Alicja Andrukajtis – trenerka psów i uczestniczka m.in. programu “Mam Talent!” oraz członkowie Teatru Inscenizacji Historycznych. Natomiast na scenie PnŚ zagrał zespół “Majtki bosmana” z piosenką “Morskie sny”.

 

W programie poruszono także najciekawszy, z naszej perspektywy, temat, czyli pozostałości po Wale Pomorskim. Pracownicy Muzeum Ziemi Wałeckiej i Skansenu Fortyfikacyjnego Grupa Warowna Cegielnia mieli okazję opowiedzieć o tym, czy był Wał Pomorski i jak obecnie można zwiedzać pozostałości po dawnych schronach, a my mieliśmy okazję opowiedzieć w skrócie, jaki cel przyświeca Stowarzyszeniu Wał Pomorski 1945.

 

Program na żywo był także doskonałą okazją do zaproszenia na 8. Festiwal Dwóch Jezior, który już w najbliższy weekend! Polecamy odwiedzić Wałcz zarówno teraz, jak i każdego następnego dnia!

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.