Piknik militarny w Strzalinach 2024

Po kilkuletniej przerwie powrócił piknik militarny w Strzalinach, czyli jedna z większych imprez organizowanych przez gminę Tuczno.

 

Swój udział w imprezie zapowiedziało 85 uczestników i 30 pojazdów. Wśród wystawców pojawiło się m.in. Stowarzyszenie Wał Pomorski 1945, Teatr Inscenizacji Historycznych oraz Muzeum Wału Pomorskiego, czy Fundacja Regiment/Strefa Historii. Główną atrakcją pikniku, który odbył się 8 czerwca, była replika niemieckiego samochodu pancernego Erhardt M17 z czasów pierwszej wojny światowej. Pojazd był prezentowany przez jego właściciela, pana Stanisława Ornocha.

Piknik militarny rozpoczął się przejazdem korowodu militarnych pojazdów ulicami Tuczna. Podczas imprezy można było skorzystać z przejażdżki pojazdami militarnymi, oferty gastronomicznej kół gospodyń wiejskich i rekonstruktorów prezentujących sylwetki żołnierzy różnych dat i oddziałów. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, dla których przygotowano gry i konkursy. Zwieńczeniem pikniku były koncerty Błażeja Draba, zwycięzcy “Szansy na Sukces” oraz lokalnego artysty Adriana Lewandowskiego znanego pod pseudonimem “Aditolotnik”.

Powrót pikniku militarnego to dobra forma promocji gminy tym bardziej, że w poprzednich latach impreza przyciągała wielu fanów militariów. Zapowiada się, że za rok znów będziemy mogli spotkać się w Strzalinach, więc już dzisiaj zapraszamy na PIKNIK MILITARNY!

Organizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Tucznie, Gminny Ośrodek Kultury w Tucznie, Rada Sołecka wsi Strzaliny oraz Koło Gospodyń Wiejskich “Dlaczego nie?”.

 

 

 

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.