II tom przewodnika “Wokół Wału Pomorskiego” już dostępny!

Miło nam poinformować, że II tom przewodnika “Wokół Wału Pomorskiego – historia, legendy, ciekawostki”, obejmujący gminy Jastrowie, Mirosławiec, Tuczno i Człopę dostępny jest już w sprzedaży.

10 lutego 2023 r. w mirosławieckim ośrodku kultury miała miejsce premiera II tomu przewodnika, którego autorem jest znany regionalista – Jarosław Leszczełowski.

Tom I, dotyczący miasta Wałcz oraz Gminy Wałcz, prezentowaliśmy Państwu w październiku 2022 r. Tom III – dotyczący gmin Biały Bór, Borne Sulinowo oraz Szczecinek – aktualnie jest w fazie składu i korekty. Druk planowany jest na koniec pierwszego kwartału 2023 r.

Data 10 lutego jest symboliczna i dla Wału Pomorskiego i Mirosławca – w tym dniu właśnie ta gmina z 9 gmin Stowarzyszenia Wał Pomorski 1945 obchodziła 78. rocznicę walk o miasto. W ramach obchodów mieszkańcy i zaproszeni goście oprócz uroczystego apelu na Placu Lotników mogli wysłuchać występu Wojskowej Orkiestry Sił Powietrznych z Koszalina. Nie zabrakło oficjalnych delegacji. Na zaproszenie Burmistrza Mirosławca przybyli m.in Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek, Starosta Wałecki Bogdan Jan Wankiewicz, przedstawiciele Rady Miejskiej w Mirosławcu, gminnych jednostek i lokalnych stowarzyszeń.

Frekwencja podczas wieczoru autorskiego dopisała. Nie zabrakło prawdziwych pasjonatów i znawców historii. Autor jednak wyraźnie podkreślał, że przewodniki skierowane są dla każdego odbiorcy, nie tylko tych badawczo zainteresowanych tematem pomorskich fortyfikacji. W przewodniku turysta odnajdzie mnóstwo ciekawostek i anegdot, informacje na temat lokalnych zabytków czy parków krajobrazowych. Dla sympatyków turystyki fortyfikacyjnej w przewodniku opisane są odcinki i poszczególne obiekty Wału Pomorskiego, wraz ze wskazówkami dojazdu.

Przewodniki dostępne są w sprzedaży w Grupie Warownej Cegielnia w Wałczu (tu również wysyłkowo), w Wałeckim Centrum Kultury, Bibliotece Publicznej w Lubnie oraz Ośrodku Kultury w Mirosławcu w cenie 40 zł/ szt.

Życzymy miłej lektury i wielu przygód na Wale Pomorskim!

 

 

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.