I Konferencja Naukowa – Rewitalizacja terenów powojskowych. Turystyka militarna

21 września w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu odbyła się I Konferencja Naukowa pt. “Rewitalizacja terenów powojskowych. Turystyka militarna”. Udział w niej wzięli również przedstawiciele Stowarzyszenia Wał Pomorski 1945.

Konferencja była poświęcona zagadnieniu turystyki militarnej i rewitalizacji terenów powojskowych, dlatego temat Wału Pomorskiego i działalności Stowarzyszenia wpasował się wręcz idealnie w harmonogram wydarzenia. Prezentację poświęconą obecnym działaniom WP 1945, budowaniu regionalnej marki turystycznej i planom na przyszłość wygłosiła Natalia Borek. Wśród prelegentów wystąpili przedstawiciele różnych środowisk naukowych i społecznych, których wystąpienia stanowiły niewątpliwie inspirację w podejmowaniu przyszłych decyzji w ramach Stowarzyszenia Wał Pomorski 1945.

Konferencja została współorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Wałczu, Akademię Nauk Stosowanych w Wałczu, Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, Wyższą Szkołę Komunikacji i Zarządzania, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Polską Izbę Inżynierów Budownictwa, Zachodniopomorską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa, Muzeum Ziemi Wałeckiej, Skansen Fortyfikacyjny Grupy Warownej “Cegielnia” oraz Stowarzyszenie Wał Pomorski 1945. Odpowiedzialnym za przygotowanie przedsięwzięcia był mgr inż Zbigniew Augustyniak.

 

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.