Dni Czołgisty 2024

Miniony weekend w Bornem Sulinowie stał pod znakiem gąsienic i wystrzałów.

Dni Czołgisty to kultowa dla fanów militariów kilkudniowa impreza, podczas której odbywają się pokazy możliwości sprzętu wojskowego, taneczne zabawy i przejażdżki. W tegorocznej edycji imprezy nie zabrakło widowiskowych pokazów, wystrzałów i wyścigów, w których brały udział należące do Muzeum Militarnej Historii czołgi.

W ciągu trzech dni pokazów i inscenizacji na terenie Muzeum Militarnej Historii w Bornem Sulinowie można było oglądać wystrzały z armat, obsługę działa, pokazy możliwości pojazdów wojskowych i występy grup rekonstrukcyjnych, m.in. Teatru Inscenizacji Historycznych. Wśród stoisk wystawienniczych pojawiła się wystawa mobilna “Las świadkiem walk o Wał Pomorski” ze Skansenu Fortyfikacyjnego Grupa Warowna Cegielnia oraz strzelnica organizowana przez Muzeum Wału Pomorskiego. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, które mogły bawić się w strefie KIDS.

Jak co roku Dni Czołgisty przyciągnęły fanów militariów z różnych stron Polski. Największą atrakcją z pewnością były dla nich widowiskowe, dynamiczne pokazy sprzętu wojskowego obsługiwanego przez grupy rekonstrukcyjne i wolontariuszy. A zwieńczeniem pełnych emocji dni były wieczorne zabawy z DJ-em, trwające niemal do rana.

Życzymy Organizatorom i Uczestnikom równie udanej imprezy w przyszłym roku!

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.